Wąż do sprężonego powietrza IONSTAR

Jak przygotować auto do lakierowania?

​Wykorzystanie pistoletu antystatycznego IONSTAR.

Perfekcyjne wykonanie powłoki lakierniczej utrudniają gromadzące się na przygotowanych do lakierowania elementach ładunki elektrostatyczne. Powstają one podczas wykonywanych w zakładzie lakierniczym prac, przyciągając m.in. drobinki kurzu. To skutkuje powstawaniem niedoskonałości na lakierowanych elementach oraz wymusza dokonywanie poprawek lakierniczych. Wyjaśniamy, w jaki sposób poprawić jakość wykonywanej powłoki lakierniczej dzięki pistoletowi antystatycznemu IONSTAR.

​Pistolet antystatyczny IONSTAR – sposób redukcji czasu pracy i kosztów lakierni.

Pistolet antystatyczny IONSTAR to bez wątpienia rewolucyjne urządzenie. Pozwala on w szybki i bezproblemowy sposób pozbyć się utrudniających pracę lakiernika ładunków elektrostatycznych, które gromadzą się na przygotowywanych do lakierowania elementach. Wpływają one w negatywny sposób na efekty wykonanej pracy, sprzyjając m.in. powstawaniu efektu chmurzenia, cieni i różnic w odcieniach kolorów lakierowanych elementów metalowych i plastikowych. To z kolei utrudnia pracę lakiernika, czyni ją znacznie bardziej czasochłonną oraz kosztowną. Możemy uniknąć niekorzystnego działania ładunków elektrostatycznych, korzystając z prostego w obsłudze pistoletu antystatycznego IONSTAR, który może być używany w kabinie lakierniczej. Pozwala on usunąć ładunki elektrostatyczne jedynie za pomocą zawierającego dodatnio i ujemnie naładowane jony strumienia sprężonego powietrza. Pistolet IONSTAR pomaga także usunąć brud oraz drobinki kurzu z gotowych do lakierowania powierzchni, co dodatkowo poprawia jakość powłoki lakierniczej, chroniąc przed kosztownymi poprawkami.

Jak korzystać z pistoletu IONSTAR?  Instrukcja krok po kroku.

Ładunki elektrostatyczne usuwane są przez pistolet antystatyczny IONSTAR z odpowiednio przygotowanej do lakierowania powierzchni elementów metalowych oraz plastikowych. Aby można było skorzystać z urządzenia, trzeba najpierw wyczyścić oraz odpylić przeznaczone do lakierowania powierzchnie. Następnie, bezpośrednio przed lakierowaniem elementu, należy skorzystać z pistoletu IONSTAR w celu usunięcia zgromadzonych na nim ładunków elektrostatycznych. Praca z IONSTAR jest wyjątkowo łatwa i przyjemna. Urządzenie nie wymaga podpięcia do źródła zasilania – wystarczy jedynie podpiąć je do źródła sprężonego powietrza. Jonizowanie karoserii za pomocą pistoletu antystatycznego pozwala usunąć ładunki elektrostatyczne oraz dodatkowo czyści przygotowywaną do lakierowania powierzchnię, wpływając na jakość powłoki lakierniczej oraz zwiększając wydajność i rentowność prowadzonych prac. Dzięki IONSTAR można uzyskać perfekcyjną, wolną od nierówności, cieni, krawędzi, a także różnic w kolorach powłokę lakierniczą.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Verified by MonsterInsights